20listopad

Przedsiębiorcza Wielkopolska z opowieścią o Grupie Profesja

Grupa Profesja w pierwszym wydaniu Przedsiębiorczej Wielkopolski

Przedsiębiorcza Wielkopolska to ekskluzywne kompendium wiedzy o przedsiębiorstwach, które odegrały największy wpływ na kształtowanie biznesu i rynku pracy w Wielkopolsce oraz opowieść o mniejszych firmach, które wyróżniły się w danej branży. Inicjatorem i producentem katalogu jest poznańska Agencja Reklamowa QA.

18 listopada 2019 podczas 7 edycji Konwentu Rozwoju pod hasłem “Różnorodność, nie inność” miała miejsce premiera pierwszego wydania katalogu Przedsiębiorcza Wielkopolska.

W premierowym katalogu pojawiły się następujące firmy:

 • Adwokacka Spółka Partnerska Grzybkowski, Guzek i Partnerzy
 • Apollogic
 • Currency One
 • Kancelaria LEI
 • Nesperta
 • Poznański Part Naukowo-Technologiczny
 • Sense consulting
 • Agencja Reklamowa QA
  a także Grupa Profesja

Przedsiębiorcza Wielkopolska, czyli pytania i inspiracje od Grupy Profesja:

W trosce o zdrowy rozwój pracowników i organizacji

Grupa Profesja Sp z o.o. to dedykowane usługi szkoleniowo-doradcze dla biznesu oraz osób prywatnych. W centrum naszych zainteresowań jest człowiek i jego potrzeby. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania w zakresie edukacji, rekrutacji i rozwoju. Stosujemy niekonwencjonalne oraz innowacyjne metody w tym coaching i zarządzanie systemowe.

Grupa Profesja to innowacyjne i systemowe rozwiązania dla biznesu.
Działamy od 2010 roku stale poszerzając ofertę i grono odbiorców.

Pytania, na które odpowiedzieliśmy na łamach katalogu Przedsiębiorcza Wielkopolska:

 • Co dla nas znaczy przedsiębiorczość?

Przedsiębiorczość to twórcza aktywność, która polega na kreowaniu i realizowaniu nowych koncepcji, jest ukierunkowana na zmiany i szybką adaptację do nowych warunków społeczno-ekonomicznych. Bardzo pomagają wrodzone umiejętności, ale przedsiębiorczości, w dużej mierze można się na nauczyć! Między innymi na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dla aktywnych i przyszłych przedsiębiorców.

 • Z czym jesteśmy kojarzeni?

Działamy systemowo i holistyczne, patrząc na firmę jako jeden organizm, a przy tym zachowujemy dużą empatię do pojedynczych osób/pracowników. Specjalizujemy się w profesjonalnym rozwijaniu firm i jednostek. Naszym klientom oferujemy kompleksowe i innowacyjne metody szkoleniowe, m.in. coaching systemowy, czyli dogłębną analizę sytuacji wyjściowej i personalizowaną ofertę.

 • Co wnosimy do wielkopolskiej przedsiębiorczości ?

Odważnie prezentujemy nowe podejście do biznesu, edukacji i rozwoju kapitału ludzkiego. Wspieramy wielkopolskich przedsiębiorców w transferze dobrych praktyk i nowych rozwiązań z UE.

 • Z czego jesteśmy dumni?

Jesteśmy dumni z tego, że pomogliśmy już tysiącom osób z niemal całej Polski. W niespełna 9 lat nasz zespół powiększył się z 1 do 80 osób, nie wspominając dziesiątek trenerów, doradców zawodowych, coachów i mentorów, z którymi współpracujemy na terenie całego kraju.

Wygrywamy kolejne projekty aktywizacyjne i innowacyjne, rozwijamy dział współpracy międzynarodowej

 • Jak rysuje się nasza przyszłość?

Przed nami dużo pracy i nowych wyzwań. W 2021 roku wspólnie z Systemową Szkołą Przedsiębiorczości oddamy do użytku jeden z najnowocześniejszych inkubatorów przedsiębiorczości w Wielkopolsce. Już teraz realizujemy kilkadziesiąt projektów unijnych na terenie całego kraju oraz innowacyjne projekty międzynarodowe, do tego stale rozwijamy naszą ofertę szkoleniową i rekrutacyjną dla firm.

A tak prezentuje się przepiękny katalog pod tytułem Przedsiębiorcza Wielkopolska:

Grupa Profesja w pierwszym wydaniu Przedsiębiorczej Wielkopolski
Grupa Profesja w pierwszym wydaniu Przedsiębiorczej Wielkopolski