08kwiecień

Stresujesz się przed rozmową kwalifikacyjną? Przygotuj się, rozmawiaj i uśmiechaj się! Oto 3 kluczowe elementy, które mogą wpłynąć pozytywnie na wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną jest kolejnym etapem procesu rekrutacyjnego. Potraktuj rozmowę jako spotkanie biznesowe/partnerskie. Rekruter lub potencjalny pracodawca jest przede wszystkim człowiekiem, odczuwa też emocje w związku z tym bez względu na podejście i zachowanie rozmówcy zachowuj się naturalnie i profesjonalnie.

Coraz więcej agencji pracy oferuje profesjonalne wsparcie rekrutera w przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej- warto skorzystać i umówić się na spotkanie. Jest to metoda, która niewątpliwie ma same plusy. Dowiesz się jak może przebiec przyszła rozmowa, jakie pytania mogą się pojawić a przede wszystkim otrzymasz wskazówki jak możesz się jeszcze lepiej zaprezentować.

Przed spotkaniem zbierz informacje i przygotuj się: przejrzyj stronę internetową firmy, profil na LinkedIn dowiedz się więcej o osobie, z którą się spotkasz. Możesz także wzmocnić swoją pewność siebie ćwicząc odpowiedzi na pytanie, które zadawane są najczęściej. Dzień przed wyznaczonym terminem daj sobie chwilę wytchnienia odpocznij i wyśpij się.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze w związku z tym wchodząc uśmiechaj się zgodnie z Twoją naturą. Słuchaj pytań i nie odpowiadaj bez zastanowienia (daj sobie czas na udzielenie odpowiedzi). Unikaj ogólnych sformułowań- opowiadaj o swoich codziennych zadaniach w pracy podkreślając co możesz wnieść do nowej organizacji. Podkreślaj znaczenie Twoich umiejętności podając konkretne przykłady.

Zadawaj pytania odnosząc się do treści w  ogłoszeniu jak i kwestii, które pojawiły się podczas rozmowy. Przed spotkaniem na podstawie oferty pracy stwórz listę pytań (ogłoszenie o pracę przedstawia zarys danego stanowiska) warto zestawić swoje oczekiwania z podanymi informacjami.

Zapytaj  o dalszy przebieg procesu rekrutacyjnego kiedy dokładnie możesz spodziewać się informacji zwrotnej bez względu na wynik.

 Porozmawiajmy o Twojej wymarzonej pracy!