27Lis

Global Leadership Summit (GLS) to największa na świecie konferencja na temat zarządzania i przywództwa.  To jedno z wydarzeń, na których nie mogło nas zabraknąć!

22 listopada 2019r w Warszawie braliśmy udział w największej na świecie konferencji organizowanej w aż 135 krajach na świecie. Co roku bierze w niej udział ponad 405 000 osób. To wydarzenie, na które czekamy każdego roku! Dlaczego?

Konferencja ta jest przeznaczona dla liderów zdeterminowanych, by zbudować swoje przywództwo. Uczestniczą w niej różne grupy wiekowe, pracujący w różnej wielkości firmach, jak i uczący się.

Konferencja głosi hasła: „Wszyscy mamy wpływ”, „Przywództwo to przede wszystkim to kim jesteś, a nie to co robisz”, „Świat potrzebuje liderów- autentycznych i spójnych”.

Każdy z mówców odnosił się do konkretnych przykładów ze swojego życia, które miały wpływ na rozwijanie w sobie lidera i zbudowanie własnego przywództwa.

u

Oto garść zaczerpniętych inspiracji, którymi chcemy się z Wami podzielić:

 1. Doskonałość jest często wrogiem postępu – rozwiązania wystarczająco dobre pozwalają szybciej, sprawniej i efektywniej dotrzeć do celu
 2. Konieczne jest wewnętrzne przekonanie i wiara w to, że masz wszystko czego potrzebujesz aby robić to, co jest potrzebne
 3. Jaki przywódca taki zespół – lider musi być zdrowy, stabilny i ma troszczyć się o siebie
 4. Konieczne jest uwolnienie zespołu, aby robił to, do czego został zatrudniony
 5. Aby wykonywać wydajną, wybitną i zdrową pracę, zespoły potrzebują od swoich liderów 2 rzeczy: stabilności (granic, jasności i ochrony) i wyzwania (wiary w ich możliwości i pozwolenia na podejmowanie ryzyka).
 6. Ważne jest aby mieć skromne marzenia i konsekwentnie je rozwijać.
 7. Cztery kwestie, które mogą kształtować przywództwo:
  • porażki (budują odporność),
  • strach (jako siła napędowa i emocja, która nas wyostrzy),
  • ogień wewnętrzny (aby się nie poddać i wznosić do ponadprzeciętności),
  • wiara (każdy z nas ma swój własny Everest
 8. Nie ma doskonałych kultur organizacyjnych – kluczowa rola lidera.
 9. Ważne jest pokazywanie w pracy tego kim jesteśmy naprawdę, co wymaga wrażliwości, która jest trudna dla liderów i zespołów
 10. Odrzucenie to loteria – jeśli wystarczającą ilość razy usłyszysz „nie” to w końcu usłyszysz „tak”
 11. Odrzucenie to rozwój – kontakt, koleżeństwo i jedność to tylko niektóre z rezultatów wspólnego doświadczenia odrzucenia