LinkedIn to obecnie jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi, które może znaleźć pracę nawet za Ciebie. Jednak aby móc cieszyć się z takiej sytuacji istotne jest stworzenie osiągalnego profilu. Atrakcyjny i osiągalny profil to taki który jest „uszyty na miarę”- w 100% odzwierciedla Ciebie, Twoje kompetencje i doświadczenie zawodowe.
Z serwisu korzystają nie tylko profesjonaliści z działów HR w sieci znajdziemy: przedsiębiorców, firmy, organizacje, które między innymi mogą : promować swoją działalność, szukać nowych: klientów, odbiorców czy pracowników.
LinkedIn to społeczność biznesowa, która wymienia się swoimi doświadczeniami poprzez regularne: postowanie, komentowanie, blogowanie i dołączanie do grup tematycznych.
Sieć kontaktów daje Tobie ogromne możliwości! Wykorzystaj moc znajomych do znalezienia pracy/osób, które dzięki swoim kontaktom pomogą Tobie w jej znalezieniu.
Obecność w postaci profilu na LinkedIn w dobie najnowszych technologii jest Twoją zawodową wizytówką. ZAPROJEKTUJ W 5 KROKACH PROFESJONALNY I SPERSONALIZOWANY PROFIL!
1. Dopasuj zdjęcie profilowe i w tle
Wstaw zdjęcie, które przedstawia Ciebie w naturalny sposób (Twój wyraz twarzy i postawa) weź również pod uwagę biznesowy wygląd.
Zamieszczenie fotografii sprawi, że osiągalność zacznie wzrastać a z nią ilość wysyłanych do Ciebie zaproszeń (nawet 9 razy więcej zaproszeń).
Tłem może być:
- Twoja osobista wizytówka,
- Zdjęcia pokazujące Twoją codzienną pracę
- Twoje zainteresowania zawodowe lub projekty
2. Nagłówek
Stanowi istotny element profilu, ponieważ poprzez wpisanie słów kluczowych zostaniemy znalezieni w wyszukiwarce. Nagłówek spełnia jeszcze jedną funkcję można wykorzystać go to przedstawienia siebie.
Przykład:
- słów kluczowych: REKRUTER I SPECJALISTA DS. REKRUTACJI I PSYCHOLOG
- autoprezentacja: Rekruter w Grupa Profesja. Znajduję, rozmawiam i zatrudniam
3. PODSUMOWANIE ZAWODOWE- krótko o tym kim jesteś i dlaczego chcesz zostać wyszukany.
Przedstaw swoje dotychczasowe działania zawodowe (zadania, projekty, sukcesy). Napisz kilka słów o sobie np. co jest dla Ciebie ważne w pracy i jakim jesteś pracownikiem. Jeśli zamierzasz zmienić branżę napisz w kilku zdaniach dlaczego zmierzasz w innym kierunku. Podkreśl znaczenie dotychczasowych kompetencji, które możesz wykorzystać w nowej branży
i stanowisku. Ta sekcja jest idealnym miejscem do zamieszczenia Twojego portfolio, artykułów, video.
4. Doświadczenie/wykształcenie/języki/kursy
Wszystkie zamieszczone informacje o miejscach i stanowiskach pracy możesz wpisać chronologicznie. Możesz jednak się wyróżnić i opisać swoją codzienną pracę (uwzględniając zakres obowiązków) w niestandardowy sposób. Możesz zacząć od krótkiego opisu działalności firmy a później przejść do Twojej codziennej pracy skupiając się na najważniejszych zadaniach.
Dodatkowe wskazówki w sekcji:
- języki- pamiętajcie o zaznaczeniu poziomu znajomości danego języka
- kursy- wybierz te, które z waszego punktu oraz wykonywanej pracy są najistotniejsze i wartościowe.
5. Umiejętności i potwierdzenia
Wypisz słowa kluczowe, które określają w czym jest naprawdę świetna/y. System automatycznie podpowiada pierwsze 3. Polecane rozszerzenie sekcji do 20 słów, uwzględniając kompetencje twarde oraz miękkie. Wyróżnione przez Ciebie umiejętności dają możliwość opcji potwierdzeń przez Twoją sieć kontaktów. To ważne, ponieważ dzięki temu działaniu następuje automatyczna promocja Twojego profilu.
Na koniec pamiętaj o zaznaczeniu w swoim profilu okna OTWARTY NA OFERTY PRACY „TYLKO REKRUTERZY” lub wszyscy członkowie LinkedIn.
Powodzenia i do zobaczenia w sieci Linkedin!